Националът Радослав Парапунов и тимът на Войводина (Нови Сад) ще

...

Радослав Парапунов с 23 точки, Войводина ще защитава титлата в Сърбия

Националът Радослав Парапунов и отборът на Войводина (Нови Сад) ще пазят купата в сръбската Суперлига. Воденият от Слободан Бошкан тим надви над Спартак (Суботица) с 3:2 (30:28, 25:15, 18:25, 24:26, 18:16) в третия полуфинал, изигран в Нови Сад.

Войводина завоюва серията с 2:1 победи. В първия мач отстъпи на съперника с 2:3 гейма, а във втората среща победи изрично с 3:0 гейма.

На финала Парапунов и съотборниците му ще срещнат Партизан (Белград), който в профил Раднички (Крагуйевац) с 2:0 победи.

Радо Парапунов се разписа с 23 точки (3 аса, 2 блокади), като бе най-резултатен. С 20 точки завърши Давид Мехич (2 блокади). Петър Кршманович добави 13 точки (2 блокади). За противника Мурад Кхан бе над всички с 31 точки (6 блокади), с 20 точки завърши Ахмед Омар (1 ас, 7 блокади).