Националът на България за “Купа Дейвис” Димитър Кузманов се класира

...

Кузманов се класира за втория кръг в Барселона

Националът на България за “Купа Дейвис” Димитър Кузманов се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове от серията " Чалънджър " в Барселона (Испания) с награден фонд 43 хиляди евро и гостолюбие.

Кузманов победи представителя на домакините Даниел Химено Травер с 2:6, 6:2, 6:2 след 100 минути игра. 25-годишният пловдивчанин стартира нерешително и загуби първите четири гейма, след което някогашният номер 48 в международната класация Химено Травер без проблеми стигна до триумфа в първия сет.

Постепенно българинът откри играта си и със серия от пет следващи гейма взе втората част, с цел да изравни. 33-годишният испанец, 167-и в света сега, започва с пробив в решаващия трети сет, само че нова серия от пет поредни гейма оказа помощ на Кузманов да стигне до крайния триумф.

Така пловдивчанинът проработи 730 евро и 6 точки за международната класация, в която заема 275-ата позиция. За място на четвъртфиналите Кузманов ще играе против различен испанец - 21-годишния Педро Мартинес, 174-и в класацията на АТP.

Двамата имат един мач между тях през юни 2016 година на финала на шампионат от сериите " Фючърс " на ITF в Пловдив, който Мартинес печели със 7:6 (5), 6:2.