Националът Димитър Маринков и неговият Либертад Бурги Волей се върнаха

...

Маринков и Либертад се върнаха на победния път

Националът Димитър Маринков и неговият Либертад Бурги Волей се върнаха на победния път, откакто записаха втора победа в аржентинската лига. Воденият от Хуан Мануел Бариал отбор се наложи над Сиудад Волей с 3:1 (29:31, 25:19, 25:23, 25:19) в дуел от втори кръг на шампионата. В предишния кръг тимът завоюва първата среща с 3:0 гейма , а във втората отстъпи на Ривър Плейт с 1:3 гейма .
Маринков направи доста положително показване, като бе титуляр в първите три гейма и се регистрира с 13 точки (2 блокади). Най-резултатен бе Хавиер Филарди с 15 точки (3 аса, 2 блокади) , 14 добави холандецът Кай ван Дийк. За Сиудад Емерсън Родригес завърши с 16 точки (1 ас). Либертад е на трето място с 6 точки (2 триумфа, 1 поражение) , съперниците им са осми с 0 точки (2 загуби), само че и мач по-малко. Лидер е Персонал (Боливар) с 6 точки (2 успеха) , също с мач по-малко. Следващата среща е на 12 ноември (понеделник) в 03:00 ч. б.в., точно с вицешампиона на Аржентина. Сиудад излиза против ПСМ Волей в 00:30 часа.