Настоящата книга е плод на двугодишен съвместен труд на авторите.

...
Настоящата книга е плод на двугодишен съвместен труд на авторите.
Коментари Харесай

Премиера на „Роднини“ в Пловдив

Настоящата книга е плод на двугодишен взаимен труд на създателите. Те пресъздават една съвсем стогодишна фамилна история, водеща своето начало от градовете Луганск и Пловдив.

Книгата е роман за фамилната драма, която визира част от Балабановия жанр, обвързван с Балабановата къща в Стария град. Друга част от него касае фамилията на Николай Муравьов – руснак, който взе участие в освобождението на България от турско иго, както и попадането на белогвардейския офицер Пьотр Торбин в фамилията на единия от създателите – Петър Балабанов.

Чрез задълбочено изследване на документи и мемоари и неуморно ровене в фамилния списък на Балабановия жанр създателите съживяват на страниците разнообразни човешки ориси, оплетени от времето на измененията.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР