Наставникът на Ботев (Пловдив) Николай Киров коментира днешния успех на

...

Киров: Ще имаме разговор с ръководството за нови трансфери

Наставникът на Ботев (Пловдив) Николай Киров разяснява днешния триумф на “канарчетата” в семейството на Етър. Пловдивчани победиха своя конкурент с 2:0 след положително второ полувреме, в което Стивън Петков и Тодор Неделев осъществиха двете попадения за скъпия триумф.

“Не започнахме дуела добре. Топката се движеше доста постепенно и нямахме заостреност в офанзива. Най-хубавото беше, че вкарахме бърз гол през второто полувреме, което отвори мача. Етър са добре проведен тим в отбрана. Липсваше ни нашата преса, с която да пресечем техните подавания. Направихме една смяна на полувремето. Оттам топката стартира да се движи по-бързо. Голът при започване на първото полувреме успокои играта и накара Етър да излезе напред. Ще имаме диалог тази седмица, с цел да обсъдим нови прехвърляния. Няколко пъти съм го споделил. Отборът има потребност от състезатели, с цел да има вариативност и конкуренция в отбора”, разяснява Киров. Първа лига 3 кръг, петък 3 август  Ботев (Пловдив) 2:0краен резулат  Етър