Наполи успя да надвие Болоня в голово шоу на Диего

...

Наполи се поизмъчи с Болоня, но остава на върха в Серия А

Наполи съумя да надвие Болоня в голово шоу на " Диего Армандо Марадона ", приключило с триумф за " партенопеите " с 3:2 в дуел от 10-ия кръг на Серия А.

Така, отборът на Лучано Спалети продължава да е на върха в класирането с 26 точки. Болоня пък е 17-и със седем.

Домакините започнаха по-агресивно мача. В 20-ата минута Джакомо Распадори получи топката на границата на наказателното поле, само че стреля неопределено. Пет минути по-късно Марио Руи също не откри задачата, а малко по-късно и Матео Политано стреля неопределено - над вратата.

Пропуските на Наполи бяха осъдени от Болоня в 41-ата минута. Джошуа Зиркзее бе оставен непокрит в наказателното поле и невъзмутим завършващ удар матира Алекс Мерет.

Точно в края на полувреме отбита топка стигна до Жуан Жезуш, който изравни резултата на " Диего Армандо Марадона " с изстрел в десния ъгъл за 1:1.

Втората част също стартира по-добре за домакините. В 49-ата минута Ървинг Лосано даде преднина на " партенопеите ", пращайки топката в средата на вратата, защитавана от Скорупски.

Само три минути по-късно обаче Болоня изравни. Муса Бароу не остави шансове на Алекс Мерет със мощен шут от отдалеченост за 2:2.

В 69-ата минута новата звезда на Наполи - Квича Кварацхелия изведе по прелестен метод Виктор Осимен, а нигериецът с удар по земя донесе успеха на Наполи.

Източник: novsport.com