Наполи направи поредна крачка към титлата в Италия след победа

...

Наполи постигна поредна победа и направи нова крачка към титлата

Наполи направи поредна крачка към купата в Италия след победа с 2:0 като посетител на Емполи в първи мач от 24-ия кръг на Серия А.

Неаполитанците реализираха спестовна победа след тежкото посещение и триумфа с 2:0 против Айнтрахт Франкфурт в Шампионска лига през седмицата. Отборът на Лучано Спалети изкова триумфа в Емполи до почивката след автогол на албанеца Ардиан Исмаили и попадение на дежурния голмайстор Виктор Осимен в 28-а минута.

През втората част мачът се доиграваше, а Наполи приключи срещата с 10 души след червен картон на Марио Руи в 67-а минута. Наполи е в серия от осем следващи победи в калчото и води безапелационно в класирането с 65 точки, 18 повече от втория Интер, който на следващия ден гостува на Болоня. Емполи е 12-и с 28 точки.

Автор: Мирослав Димитров/БТА