На неочакван развой станаха свидетели зрителите на финала между юношеските

...

Национали на Франция взривиха юношески мач с куп червени картони и бой

На непредвиден процес станаха очевидци феновете на финала сред юношеските отбори на Франция и Полша до 18 години от шампионат във френския град Лимож. Двубоят беше преустановен десетина минути преди края поради всеобщо сборичкване. То се породи, откакто четвърти футболист на “петлите ” получи червен картон.

Срещата за трофея си вървеше обикновено до 55-ата минута, когато резултатът беше 2:2. В интервал на 20 минути обаче съдията изгони четирима играчи на Франция - Илиес Усни (ПСЖ), Жанюел Белосиан (Рен), Йони Гомис (Льо Авър) и Дарнел Ерик Биле (Сент Етиен). При последния, придружен и от удар без топка, се стигна до мелето, след което реферът даде края на срещата, а резултатът към този момент беше 3:2 за поляците.

Селекционерът на френския тим е Бернар Диомед, който беше част от шампионския отбор на “петлите ” на Мондиал 1998. После той стигна и до Ливърпул, само че там записа единствено два мача.

Диомед се закани, че част от играчите му повече няма да бъдат викани в националния отбор поради изцепките си.