На 29 октомври от 18:00 ч. в Пловдивската народна библиотека

...
На 29 октомври от 18:00 ч. в Пловдивската народна библиотека
Коментари Харесай

Представят поредицата „Живият град. Пловдив – една история н...

На 29 октомври от 18:00 ч. в Пловдивската национална библиотека ще бъде показана научно-популярна поредност „ Живият град. Пловдив – една история на 8000 години “. След премиерата предишния месец в Етнографския музей, с читателите и феновете на античната история в библиотеката ще се срещне създателят Лалка Златанова, която е дълготраен публицист.

Срещата ще се състои в Читалня №2 „ Акад. Петър Динеков “ на НБ „ Иван Вазов “.
За поредицата:
„ Живият град. Пловдив – една история на 8000 години “  е многогодишна концепция на екипа на Фондация „ Заедно “, която се осъществя през 2025 година с поддръжката на Национален фонд „ Култура “.

За първи път се основава научно-популярна поредност за най-древната история на най-стария жив град в Европа, която включва аудиокнига, богато излюстрирана електронна книга и ново книжно издание. Целта на плана е да събере разпилените „ камъчета “ от историческата мозайка на Пловдив и да ги подреди в повсеместен роман, който да доближи до актуалния четец и слушател – без искания за академизъм, само че с надълбоко почитание към обстоятелствата и културната памет. 

„ Живият град “ повежда читателя през хилядолетната история на Пловдив в едно странствуване през епохите – от 6000 година пр.н.е. до Кръстоносните походи и след тях. 

„ Нашият град заслужава неговата история – позната и непозната – да бъде разказана. Книгите от поредицата са за всеки един, който живее в Пловдив или е притеглен от магията на античния град. Това е  „ Приказка от камък “, която идващите генерации ще дописват “, споделя създател на книгата Лалка Златанова.                                    
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР