Разузнаването на САЩ: Русия се готви за анексии в Украйна
Москва прави всички стъпки към анексиране на окупираните по време на войната с Украйна територии - Херсон, Запорожие, Донбас. Ще се повтори ли сюжетът с Крим?
Вашингтон счита, че Русия се приготвя да анексира окупираните украински територии. Там към този момент се назначават представители на нелегитимни нови " управляващи ", вкарва се рублата като локална валута и популацията е принуждавано да одобри съветско поданство. Това съобщи Джон Кърби, координатор по стратегическите връзки в Съвета за национална сигурност на Съединени американски щати.
Редакцията предлага
Той акцентира, че Москва употребява същата тактичност в окупираните по време на войната територии на Украйна,. По-специално става дума за.
Разузнавателните данни удостоверяват догатките
Според съветските старания за анексиране стават все " по-съгласувани и стратегически ", което удостоверява догатките за желанията на Москва, показва Кърби.
На първо време, назначените от Русия локални управляващи ще проведат нелегитимни референдуми, а по-късно " Русия ще употребява резултатите от тези национални допитвания, с цел да се опита да анексира суверенна украинска територия ".
Джон Кърби съобщи още, че Съединени американски щати, дружно със съдружниците и сътрудниците си, са подготвени да отговорят " бързо и изрично " на всеки опит на Кремъл да анексира нови елементи от Украйна, като наложат наказания на съветските пълномощници. " Никога няма да признаем територии, анексирани от Русия ”, съобщи той.
***
Вижте и това видео от нашия списък:
" Не желая да имам нищо общо с Русия "
Източник: dw.com
КОМЕНТАРИ




