Монтана спечели лесно гостуването на словенския Триглав, Момичетата на Стефан

...

Лесна победа за Монтана в Словения

Монтана завоюва елементарно гостуването на словенския Триглав, Момичетата на Стефан Михайлов се постановиха със 79-62 (24-13, 19-12, 21-15, 15-22) в мач от постоянния сезон на дамската Адриатическата лига.

Резултати от срещите в НБА от сряда, 5 декември

Голдън Стейт разгроми Кливланд в неговата зала

Българските започнаха доста мощно и дръпнаха след първата част с 24-13. След това разликата непрекъснато се усилваше, с цел да настъпи утешение в края, донесло по-почетна загуба на словенките.

Тайлър Мануел осъществя 27 точки за Монтана, а Димана Георгиева добави 12 точки. За домакините Ребека Абрамович наниза 18 точки.

Това е четвърта победа за Монтана в шампионата. Отборът има 11 точки и 3 загуби. Триглав е единствено с един триумф от шест изиграни мача. Лидер е българският Берое с 6 триумфа и 1 загуба.