Монако навакса два гола пасив и направи феноменален обрат за

...

Монако шокира ПСЖ с обрат от 0:2 до 3:2

Монако навакса два гола пасив и направи свръхестествен поврат за домакинската си победа над първенеца и водач ПСЖ с 3:2 в мач от 11-ия кръг на френската Лига 1. Гостите приключиха в понижен състав поради аления картон на Абду Диало.

Килиан Мбапе (25, 37-дузпа) даде сериозен задатък на първенците с две попадения преди почивката, като първото от тях бе след извеждащ пас на Анхел ди Мария и мощен удар. Дузпата пък бе отсъдена за нарушаване на Рафиня. „ Монегаските “ изглеждаха изцяло обезверени и извадиха шанс, че парижани не стигна и до трети гол.

След почивката домакините бяха преобразени, натиснаха противника и направиха страховит поврат. Кевин Фоланд (52, 65) възвърне равенството, а победният гол бе дело на Сеск Фабрегас (84-дузпа). Нарушението за 11-метровия углавен удар бе на Абду Диало против откъсващия се Фоланд, поради което съдията сподели пряк червен картон на бранителя.

Въпреки загубата ПСЖ остава на върха с 24 точки. Монако към този момент е втори с 20 точки преди останалите срещи от кръга.
Източник: fakti.bg