Мохамед Салах отбеляза две попадения и Ливърпул надви с 2:0

...

Ливърпул спечели градския сблъсък с Евертън

Мохамед Салах означи две попадения и Ливърпул надделя с 2:0 Евертън в мърсисайдското дерби от британското състезание по футбол, с което " алените " се изкачиха краткотрайно отпред в класирането.

Ливърпул е с актив от 20 точки и води по голова разлика пред Тотнъм и Арсенал.

Първото решаващо деяние в мача се случи в 37-та минута, когато Ашли Йънг препъна Луис Диас по лявото крило и получи втори жълт картон, оставяйки " карамелите " с човек по-малко. Ливърпул разумно натисна, само че мърсисайдци дълго време не стигаха до действителни рискове.

Сгъстената отбрана на Евертън се пропука едвам в 75-ата минута, когато Майкъл Кийн игра с ръка в наказателното поле на гостите и съдиите дадоха дузпа на Ливърпул след видеопреглед. Мохамед Салах я вкара около Джордан Пикфорд за 1:0, а в седмата минута на добавеното време египтянинът оформи крайния резултат след контра и асистенция на Дарвин Нунес.

Поражението остави Евертън на 16-о място в класирането преди останалите мачове от деветия кръг.
Източник: lupa.bg