Много силно българско участие бе регистрирано в 29-ия кръг от

...

Борислав Цонев със страхотен мач в Китай - наниза два гола

Много мощно българско присъединяване бе записано в 29-ия кръг от Суперлигата на Китай. Борислав Цонев и Петър Витанов бяха с съществена заслуга за равенствата, които реализираха техните тимове – Далиен Про и Тяндзън Джинмен.

Цонев бе огромният воин за Далиен при гостуването на Кингдао Хайниу, приключило 2:2. Юношата на Левски вкара и двата гола за своя отбор, който по този метод навакса пасив от 0:2 за едно полувреме. Цонев вкара в 49-ата минута от дузпа, а по-късно и в 79-ата минута, до момента в който през първата част за домакините се разписаха Евънс Кангва и Донг Сю.

Петър Витанов пък направи асистенция, с която оказа помощ на Тяндзън Джинмен да приключи 1:1 вкъщи против Шанхай Шенхуа. Юношата на ЦСКА направи пас към Фарлей Роса, който вкара за 1:0 в 22-ата минута, само че Ханчао Ю изравни в 85-ата минута. Витанов започва като титуляр и остана на терена до 76-ата минута.