Младите таланти на Варна ДКС триумфираха с купата на Коледния

...

Варна ДКС спечели Коледния турнир за кадетки

Младите гении на Варна ДКС победиха с купата на Коледния шампионат по волейбол за кадетки родени 2006-2007 година

Надпреварата с присъединяване на четири отбора, се организира в зала “Младост ” на морската столица и бе проведена от дирекция “Спорт ” към Община Варна.

В първите срещи от шампионата Семеен кодекс “Перун ” победи ВК “Бултекс ” с 3:0, а ВК “Варна ДКС ” се наложи с 3:2 над състава на ВК “ЙЕБ Шумен 05 ”.

Във финала волейболистките на Варна ДКС надиграха с 3:0 гейма съгражданките си от Перун с треньор Димо Стоянов и донесоха първа купа за младата си и амбициозна наставничка Веселина Коцева.

В разногласието за третото място шуменки водени от Любомира Любенова победиха също с 3:0 отбора на Бултекс с треньор Сашка Зафирова.

Участниците бяха наградени със специфични купи, медали и предметни награди от шефа на дирекция “Спорт ” Кристиян Димитров, основния специалист Георги Арнаудов и президента на ВК “Варна ДКС ” – Кирил Коцев.

Целта на уредниците е проявата да стане обичайната и следващата година в шампионата да се включат повече тимове от района.
Източник: novsport.com