Неофициално: базовите Apple iPhone до 2025 година няма да получат ProMotion
Миналата година блогър с вътрешна информация направи прогноза, че базовите модели на Apple iPhone ще преминат към предна камера в жанр Dynamic Island с поколението от 2023 година, т.е. iPhone 15. Сега той прави прогноза по кое време базовите модели ще преминат към ProMotion дисплеите с матрици, които поддържат висока периодичност на освежаване.
Според тази нова вътрешна информация даже моделите iPhone 16 от идната година ще употребяват общоприет LTPS панел с периодичност на освежаване 60 Hz. И наподобява, че Apple желае да резервира ясното разделяне сред iPhone Pro и базовите екрани. Миналогодишните прогнози допускаха, че системата FaceID и вероятно предната камера ще бъдат преместени под екрана, което се очакваше да стане през 2024 година Но в този момент това наподобява малко евентуално и може би ще бъде отсрочено за 2025 година, по време на представянето на iPhone 17.
Трябва да се има поради, че показаната времева линия подсказва, че Face ID технологията ще бъде отстранена първа, което до момента не се е случвало. Според тази информация чак през 2027 година смарт телефони iPhone Pro от семейството iPhone 19 ще получат камера интегрирана в екрана. Също по този начин, това ще бъде първото потомство на базовите iPhone със системата FaceID. Това също подсказва, че Apple има намерение напълно ясно да разграничи Pro версиите от общоприетите iPhone.




