Мими Христова се класира на четвъртфиналите на категория 65 кг

...

Мими Христова докосва медалите

Мими Христова се класира на четвъртфиналите на категория 65 кг за дами от международното състезание по битка в Белград, а Евелина Николова загуби в квалификациите и ще чака класиране на репешаж в следобедната сесия.
 Евелина Николова ги стартира на международното

Българката с експресна победа

Христова стартира шампионата непосредствено от осминафиналите и завоюва с техническо предимство против монголката Тювшиняргалин Енкин. Следващата съперничка на настоящата европейска шампионка най-вероятно ще бъде американката Мейси Кити, която обаче първо би трябвало да преодолее албанката Албина Дражи.

Николова стартира на 57 кг против представителката на домакините Мария Игнатович и я надделя с техническо предимство след една минута битка.

В идната фаза обаче бронзовата медалистка от Токио се изправи против миналогодишната международна шампионка на 59 кг Анастасия Никита от Молдова, която я победи с 12:0.

На осминафиналите Никита, която има и три европейски трофеи на 59 кг, ще срещне Лайлохон Собирова от Узбекистан или Айнур Ашимова от Казахстан.