Милан записа втора поредна победа в италианската Серия А, надделявайки

...

Милан леко надигна глава след жълто-черния шамар в Шампионска лига

Милан записа втора поредна победа в италианската Серия А, надделявайки с 3:1 против гостуващия Фрозиноне. „ Росонерите “ взеха глътка въздух след загубата със същия резултат от Борусия Дортмунд в Шампионска лига преди три дни.

След трите точки на „ Сан Сиро “ домакините си подсигуряваха третата позиция в класирането за най-малко още кръг. „ Дявола “ е с 29 точки – четири зад водача Ювентус, три зад втория Интер. „ Канарчетата “ пък са 11-и с 18 пункта.

„ Синьо-жълтите “ се държаха доста почтено през първите 45 минути и сътвориха няколко шанса за гол. Арийон Ибрахимович тества Майк Менян от отдалеченост, а Рейниер и Кейлъб Околи имаха по един опит с глава, но във всичките случаи френският вратар бе на мястото си.

Грандът от Милано също не седеше безразличен – Тижани Райндерс и Алесандро Флоренци тестваха мерника си.

В 36-ата минута „ канарчетата “ едвам не откриха резултата. Тогава Куни излезе самичък против Менян, само че и той не съумя да преодолее френския национал.

Минута по-късно резултатът към този момент бе 1:0. Симоне Романьоли не почисти добре едно центриране и от близка отдалеченост Лука Йович разстреля Стефано Турати за дебютния си гол.

Пет минути след началото на втората част „ червено-черните “ към този момент водеха с 2:0. Менян откри с приказен пас Кристиан Пулишич, а американецът с трима души на гърба си приключи технично във вратата на Турати.

Четвърт час преди края играчите на Милан изиграха заучено едно статично състояние, в чийто край Йович смъкна с глава за Фикайо Томори, който от половин метър добута топката зад голлинията.

Загуба на фокус докара до попадение за Фрозиноне дело на юношата на Милан – Марко Брешанини. Снажният халф означи след осъществяване на фал, при което никой състезател на домакините не понечи да избие топката.

11 минути преди края на мача Исмаел Бенасер се завърна в игра след шестмесечно неявяване. 15-годишният Франческо Камарда също влезе в игра в 85-ата минута, събирайки овациите на цялостния „ Сан Сиро “.