Мартин Минчев се появи като резерва за Спарта Прага срещу

...

Мартин Минчев се появи като резерва при успех на Спарта Прага

Мартин Минчев се появи като запаса за Спарта Прага против Бохемианс 1905 от 18-ия кръг на чешкото състезание, извоювано с 5:1. Напоследък българинът загуби титулярното си място и в предходните два турнирни мача остана на пейката, а през седмицата игра единствено 5 минути против Брьондби в Лига Европа. Днес юношата на Черно море размени създателя на хеттрик Матей Пулкраб в 85-ата минута.

Спарта не даде никакъв късмет шанс на противника си и вкара 4 безответни гола още до почивката. Пулкраб откри резултата в 16-ата минута след пас на Давид Ханцко, а в края на полувремето гостите изживяха същински призрачен сън. Те позволиха три попадения за три минути, две от които бяха дело на Пулкраб и едно на Давид Павелка. Ханцко направи резултата 5:0 при започване на втората част, а Роман Квет вкара единствения гол за Бохемианс в добавеното време.

След третата си поредна победа Спарта е на 3-о място в класирането с 42 точки. Водач е Славия (Прага) с актив от 44 точки, а на втора позиция е Виктория (Пилзен) с 44. Бохемианс заема 12-о място с 18 точки. На дъното със скромните 5 пункта е Карвина.