Марица загуби с 0:1 от Дунав (Русе) в среща от

...

Марица загуби от Дунав в Пловдив

Марица загуби с 0:1 от Дунав (Русе) в среща от 10 кръг от шампионата във Втора лига. Пловдивчани не заслужаваха да изгубят, откакто надиграха своя противник, изключително през втората част, сътвориха и надалеч повече положения от своя съперник. Двубоят не предложи хубав футбол, какъвто нормално показват тези два противника, като за сметка на това пробладаваха единоборствата.
Прочетете още
Слаб дебют направи основният арбитър Владимир Кирилов от Плевен, който си навлече гнева и на двата щаба, както и на публиката на стадиона.

Срещата стартира с по една по този начин към всяка от вратите, само че те не бяха приключени добре. В 16-та минута, след неточност при изнасянето на топката Мирослав Будинов се озова самичък против Илия Николов. Вратарят пресрещна русенския футболист, който съумя да го преодолее. Двама бранители покриха опразнената врата, само че до тяхна интервенция не се стигна, защото ударът на Будинов бе неакуратен. Въпреки че Марица бе по-активният отбор русенци първи стигнаха до гол. В 21-та минута Денислав Минчев получи от фланга и засече с глава, само че Илия Николов отрази. Последва втори удар на Минчев, при който Николов още веднъж реагира, само че топката бе минала голлинията. До края на полувремето всичко по-интересно се случи пред вратата на Дунав. Стефан Попов стреля в 32-рата минута от придвижване, само че вратарят улови. Три минути по-късно Станислав Маламов извърши добре фаул, само че топката мина на към педя над напрречната греда. Натискът пред вратата на гостите се засилваше и Валери Домовчийски стреля в наказателното поле мощно диагонално, само че бившят състезател на пловдивчани Симеон Вешев решаващо блокира. Станислав Маламов също можеше да означи в края на полувремето, само че вратаря Дамян Дамянов избави.

На полувремето за Марица в игра влязоха Милен Танчев и Свилен Щерев, както Петър Начев, който размени Илия Николов на вратата. Николов бе сменен поради остаряла контузия, като още веднъж се засилва в 16-та минута, при реакцията му против нахлуващия Будинов.

През второто полувреме Марица доминираше напълно, а играта се водеше в полето на гостите. Те не сътвориха нищо забавно и с течение на игровото време изпаднаха в глуха отбрана. Стигна се до над 10 корнера и куп оспасности пред вратата на Дамянов. На няколко пъти топката бе избивана от голлинията, а резултатът се резервира най-много поради изявите на вратаря, който избави най-малко 3 сигурни гола, като един път и гредата избави Дунав. В началото на полувремето Домовчийски с глава бе неакуратен. Малко по-късно след центриране отдясно топката стигна до Свилен Щерев, който с пета от няколко метра прати топката към вратата, само че бранител мазета от голлинията. В 53-та минута Олег Димитров шутира около вратата на Марица, като това бе и единствения удар за гостите през втората част. В 75-ата минута удар на Станислав Маламов разказа подла парабола, само че напречната греда избави гостите от попадение. Натискът на Марица се засилваше от ден на ден. Нов удар на Маламов беше избавен от вратаря Дамян Дамянов. В тези минути защитата в бяло стартира да чисти топката на направления. В 80-та минута топката още веднъж беше изчистена от голлинията след безредие в резултат на следващия корнер. В 87-та минута Дамян Дамянов избави своя тим, откакто някак си мазета мощен удар на Олджай Алиев от към 16-17 метра. В 90-та минута още веднъж Дамянов избави вратата си след удар на капитана Валери Домовчийски след двойно подаване с Маламов.

Така Марица загуби несправедливо дуела. С актив от 13 точки " жълто-сините " заемат 10-то място. За отбора следва тежко посещение на водача Септември. Мачът е на 28 септември, четвъртък.

Марица: Илия Николов (Петър Начев 45`), Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Саломон Джеймс, Мирослав Пушкаров (Олджай Алиев 73`), Ифеани Дейвид, Стефан Попов (Свилен Щерев 45`), Станислав Маламов, Веселин Марчев, Валери Домовчийски - капитан, Георги Трифонов (Милен Танчев 45`)

Дунав: Дамян Дамянов, Георги Иванов, Денислав Минчев, Калин Георгиев (Теодор Костов 87`), Иван Колев (Кристиян Господинов 88`), Димитър Тодоров (Йордан Тодоров 77`), Мирослав Будинов, Симеон Вешев, Стоян Предев, Олег Димитров, Джан Хасан
Източник: trafficnews.bg