Марек започна по най-добрия начин пролетния дял на Югозападната Трета

...

Марек се събуди и вкара 4 на Балкан

Марек стартира по най-хубавия метод пролетния дял на Югозападната Трета лига, откакто на своя стадион „ Бончук “ победи с 4:2 тима на Балкан (Ботевград). Два пъти гостите повеждаха в резултата, само че дупничани съумяха да извърнат резултата.Балкан поведе още в 10-ата минута, когато някогашният нападател на Марек - ветеранът Иван Редовски добави топката във вратата след избавяне на Младенов – 0:1. В 30-ата минута Владимиров бе съборен в наказателното поле на гостите, а дузпата бе превърната в гол от Даниел Георгиев за 1:1. Само 8 минути по-късно обаче Кристиян Кръстев още веднъж изведе Балкан напред в резултата. Дупничани стартираха по най-хубавия метод втората част и стегнаха обръча към противниковия вратар Александър Йорданов. Пропуски от близко направиха Атанасов и Близнаков, с цел да пристигна 60-ата минута. Тогава Димитър Владимиров означи рядко срещан гол по терените в трета дивизия. Крилото на Марек се завъртя и с превъзходен шут от 30-ина метра порази мрежата на гостите за 2:2. Малшансът споходи гостите в 71-ата минута, когато шут на Ковачев разтресе напречната греда на дупнишката врата.
За сметка на това 6 минути по-късно Росен Йорданов с удар с глава след корнер не остави късмет на Александър Йорданов – 3:2. Четири минути по-късно всичко завърши, откакто капитанът на Марек заби втория си гол с шут по диагонала за крайното 4:2.