Марек Юнион-Ивкони се класира за осминафиналите на турнира за купата

...

Мъжкият волеийболен Марек се класира за осминафиналите на турнира за купата на CEV |

Марек Юнион-Ивкони се класира за осминафиналите на шампионата за купата на CEV, откакто през днешния ден победи австрийския Веберцайле Рийд с 3:0 (25:23, 25:21, 25:21) в среща-реванш.

Дупницани през вчерашния ден надвиха над противника също с 3:0 (25:21, 25:16, 25:16) и справедливо не престават напред, макар че гостуваха и в двата мача. Момчетата на Виктор Карагьозов взеха оспорвания първи гейм със серия от три следващи точки в края.

Втората част още веднъж беше оспорвана, само че след 15:16 българите завоюваха пет от идващите шест разигравания, с цел да поведат с 20:17 и по-късно резервираха преимуществото си, с цел да удвоят задатъка си в резултата.

В третия гейм Марек поведе с 4:0 и поддържаше преднина от 3-4 точки, с цел да победи. Светослав Иванов беше най-резултатен за триумфа с 15 точки в дуела,а Цветелин Цветанов добави 11. За състава на домакините Маркус Бергер беше най-хубав с 13 точки.