Манчестър Юнайтед спечели първи точки в Шампионската лига този сезон,

...

Неочаквани герои донесоха първи точки на Юнайтед в Шампионската лига

Манчестър Юнайтед завоюва първи точки в Шампионската лига този сезон, откакто победи Копенхаген с 1:0 вкъщи в третия си мач от груповата фаза. Изненадващо, огромният воин за " алените дяволи " беше недолюбваният от почитателите бранител Хари Магуайър, който се разписа 20 минути преди края. В края на добавеното време пък Копенхаген получи дузпа, само че различен виновник от началото на сезона - Андре Онана, избави наказателния удар и отборът му записа първа победа от началото на акцията.

Преди началото на мача " Олд Трафорд се преклони пред паметта на легендата Сър Боби Чарлтнън. Ерик загар Хаг постави венец в централния кръг. Носителят на Световната купа през 1966 година, който умря в събота на 86-годишна възраст, бе почетен с минута безмълвие.

Копенхаген бе доста покрай това да вкара гол още в петата минута. Диого Гонзалвеш стреля от въздуха, само че топката се спря в левия непряк дирек на вратата на Андре Онана. След това Софиян Амрабат съумя да блокира удара на Мохамед Елиунуси и топката излезе в корнер. Пред Расмус Хьойлунд се откри добра опция в 16-ата минута, само че завършващият му удар бе неакуратен. Копенхаген провежда доста рискова контраофанзива в 50-ата минута. Виктор Клаесон подаде към Лукас Лерагер, който стреля доста рисково от границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед, а Андре Онана направи ужасно избавяне.

Камил Грабара направи великолепно избавяне в 54-ата минута. Расмус Хьойлунд подаде към Кристиан Ериксен, който стреля, само че Грабара плонжира и съумя да избави. Антони опитва мерника си в 63-ата минута, само че топката мина над напречната греда на вратата на Камил Грабара. Манчестър Юнайтед пропусна повече от отлична опция в 67-ата минута. Алехандро Гарначо получи съвършен пас зад тила на защитата на Копенхаген и излезе самичък против Камил Грабара, само че си поведе твърди мощно топката и полският вратар я улови.

" Червените дяволи въпреки всичко поведоха в 72-ата минута. Кристиян Ериксен центрира в наказателното поле на Копенхаген, където Хари Магуайър бе изтърван и с глава от близко вкара топката във вратата на Камил Грабара. В четвъртата минута на добавеното време на мача съдията Марко Гуида свири дузпа за Копенхаген, откакто Скот Мактомини извърши нарушаване против Мохамед Елиунуси. ВАР удостовери решението на рефера. Джордан Ларсон извърши дузпата, стреляйки в левия ъгъл, само че Андре Онана избави.

Междувременно Байерн и Реал не престават без неточност в груповата фаза на Шампионската лига и победа в някой от оставащите им още три дуела ще ги класира на 1/8-финалите.

Баварците се постановиха с 3:1 в Истанбул над Галатасарай за своя трети следващ триумф в група А, където е и Юнайтед. Кингсли Коман откри резултата още в 8-ата мин., само че турският първенец съумя да изравни с попадение на Мауро Икарди от дузпа в 30-ата. След почивката Байерн нанесе своя удар в границите на шест минути). Първо Хари Кейн изведе немския отбор напред, а по-късно Джамал Мусиала направи 3:1.

Реал завоюва гостуването си на португалския Брага с 2:1. Родриго откри в 16-ата мин., а Джуд Белингам направи 2:0 след асистенция на Винисиус в 61-ата. Само две по-късно Брага понижи посредством Алваро Джало, само че това бе всичко, до което доближи в този мач против мадридския гранд. В идващия кръг двата отбора се срещат още веднъж, само че към този момент на " Сантяго Бернабеу ".