Манчестър Сити временно се изравни по точки с Ливърпул след

...

Хеттрик на Фил Фодън донесе успех на Манчестър Сити

Манчестър Сити краткотрайно се изравни по точки с Ливърпул след удобната победа с 4:1 на " Етихад " против Астън Вила. Това бе едвам първия триумф на Сити за сезона против тим от топ 5, а основен за успеха бе хеттрикът на Фил Фодън.

След тази загуба " виланите " са в заплаха да бъдат изместени от четвъртото място, в случай че Тотнъм завоюват семейството си против Нотингам Форест през уикенда.

Двубоят стартира уместно, откакто Родри засече ниското центриране на Жереми Доку, с цел да открие резултата в 11-ата минута.

Девет минути по-късно пристигна и отговорът на Вила. Колумбиецът Джон Дуран прати топката около Щефан Ортега, възстановявайки равенството.

Оттук нататък стартира и шоуто на Фодън. Първо, той означи от директен свободен удар в добавеното време на първата част, давайки още веднъж задатък на домакините. Последва още един гол в 62-ата минута, а седем по-късно Фодън оформи хеттрика си и крайния резултат.

На Сити им следва посещение на Кристъл Палас преди визитата на " Сантиаго Бернабеу " в мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Астън Вила пък приема Брентфорд.