Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига след

...

Холанд разпиля Лайпциг с пет гола, Интер оцеля срещу Порто

Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига след погром с 7:0 над Република България Лайпциг при семейството си в Манчестър. Първата среща приключи 1:1 и с общ резултат 8:1 Сити продължава напред в шампионата.
Прочетете още
В 19-та минута Сити откри от дузпа, а голмайстор беше Ерлинг Холанд.

Още след подновяването на играта Де Бройне нацели напречната греда, а при добавката Холанд с глава направи 2:0.

Норвежката голова машина на Сити оформи своя хеттрик в края на полувремето. Родри стреля с глава след осъществяване на корнер, само че топката срещна гредата, кълбото се разноски по голлинията където Айдара опита да почисти, само че би право в Холанд за 3:0.

В началото на второто полувреме Илкай Гюндоган с хубава независима акция направи 4:0.

Това беше не беше всичко в 53-та минута Бернардо Силва центрира към Холанд, който от близко засече с глава 5:0.

В 57-та минута Марез стреля вратарят на Лайпциг мазета, само че при добавката Холанд вкара своя пети гол и общо шести за Сити.

В последните минути на дуела Кевин Де Бройне съумя да вкара и седми гол за домакините за крайното 7:0.

В другия мач от през днешния ден Интер оцеля при гостуването си на Порто в Португалия и направи 0:0.

В добавеното време Порто пропусна страхотни благоприятни условия като уцели две греди.

Първият мач в Милано приключи 1:0 и по този начин " нераздурите " не престават напред.

Така Интер съумя да стигне до четвъртфиналите за първи път от 2011-а година.

Жребият за четвъртфиналите е на 17 март.
Източник: trafficnews.bg