Манчестър Сити поднови защитата си в Шампионската лига с удобна

...

Манчестър Сити поднови защитата си в Шампионската лига

Манчестър Сити възобнови отбраната си в Шампионската лига с комфортна победа с 3-1 против ФК Копенхаген във вторник.

Кевин Де Бройне и Бернардо Силва означиха от двете страни на непредвиден изравнителен гол на Магнус Матсън, до момента в който Сити преобладаваха в първия мач от 1/8-финалите, те можеха да завоюват доста по-убедително.

Отборът на Пеп Гуардиола доминираше във всеки един аспект на известния атмосферен стадион Паркен и Фил Фодън в датската столица реализира подобаващ триумф късно.

С близо 80 % владеене, титулярите съвсем не бяха обезпокоени и ще бъдат уверени, че ще заемат място на четвъртфиналите, когато страните се срещнат още веднъж в Манчестър след три седмици.

Единственият същински минус за Сити беше загубата на Джак Грийлиш заради травма през първото полувреме.

Въпреки имайки съвсем цялостен надзор, едно нещо, което Сити не можеше да направи, беше да накара почитателите на домакините да млъкнат.

Както се очакваше, бурното следене на Коп...