Манчестър Сити победи японския Йокохама Маринос с 5:3 в контролна

...

Манчестър Сити срази японци в голово шоу

Манчестър Сити победи японския Йокохама Маринос с 5:3 в контролна среща, която се организира в Токио. " Гражданите " трябваше да вършат поврат в мача, откакто до 37-ата минута изоставаха с 0:2. Точни Йокохама бяха Андерсон Лопес и Кен Мацубара.

До почивката обаче възпитаниците на Пеп Гуардиола съумяха да изравнят. Първо Джон Стоунс понижи изоставането на своя тим с 40-ата минута, а малко по-късно Хулиан Алварес изравни.

В 52-ата минута влезлият на почивката Ерлинг Халанд направи цялостен поврат за европейския клубен първенец. Двадесет минути по-късно Родри вкара за 4:2.

Четири минути преди края Йокомаха вкара трети гол посредством Кента Инуе. В добавеното време на срещата Халанд оформи крайното 5:3.

След три дни Манчестър Сити ще се изправи против Байерн Мюнхен. Двубоят ще се организира в Токио.