Малтийският Валета достигна до втория квалификационен кръг в Шампионската лига,

...

Малтийци чакат Лудогорец или Ференцварош

Малтийският Валета доближи до втория квалификационен кръг в Шампионската лига, откакто изненадващо в профил Дюделанж след две равенства. В първата среща в Люксембург дуелът приключи 2:2, а довечера в Малта още веднъж не беше излъчен победител - 1:1, само че това се оказа задоволително за домакините да продължат. Марио Фонтанела откри за Валета в 35-ата минута, а Марио Покар изравни за Дюделанж. Така в идващия кръг противникът на Валета ще бъде спечелилият в двойката сред българския първенец Лудогорец и унгарския Ференцварош. В първата среща унгарците завоюваха с 2:1, а реваншът е в сряда вечерта в Разград. В различен забавен мач довечера грузинския Сабуртало в профил молдовския Шериф (Тираспол). В първата среща грузинците сензационно завоюваха с 3:0. На стадион " Михаил Месхи " в Тбилиси гостите от Молдова започнаха вихрено, като поведоха с 3:0 още в първите 10 минути. Попаденията означиха Латифи (3), Маргвелашвили (8-автогол) и Тамбе (10). Огнен Ролович обаче вкара за Сабуртало в 59-ата минута и това попадение се оказа задоволително за отбора му да продължи в идващия кръг, където противник ще му е Динамо Загреб.