Мъжкият национален отбор на България претърпя втора загуба в предварителната

...

Втора загуба за България в олимпийската баскетболна квалификация

Мъжкият народен тим на България претърпя втора загуба в предварителната олимпийска подготовка в Истанбул. След като отстъпи на Украйна след продължение, отборът ни не съумя да се опълчи на цялостния със звезди отбор на Турция и загуби с 66:104. Срещата стартира с минута безмълвие в памет на Атанас Голомеев.

Ключово се оказа първото полувреме, в което баскетболистите на Ергин Атаман се откъснаха с 30 точки преднина и до края нямаха проблем да я задържат. България бе и в съкратен състав, като поради контузии в мача не взеха присъединяване Брандън Йънг, Васил Бачев и Лъчезар Димитров.

Алекс Симеонов бе над всички за България с 20 точки (6 тройки), 18 има Иван Алипиев. За противника най-резултатен с 14 бе Фуркан Коркмаз, 13 добави Алперен Шенгюн. Победата бе втора за състава Турция, който дружно с Украйна продължава към полуфиналите в шампионата. България и Исландия пък изгубиха късмет за Топ 4 и идният на 15 август дуел посред им ще бъде финален за тях в Истанбул. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg