Мачът-реванш от финала в африканската шампионска лига между тунизийския Есперанс

...

Преиграват финала в африканската Шампионска лига заради скандал с ВАР

Мачът-реванш от финала в африканската шампионска лига сред тунизийския Есперанс и мароканския Уидад Казабланка ще бъде преигран, заяви Африканската футболна конфедерация.

Двубоят бе преустановен 15 минути след началото на второто полувреме, откакто гостите от Казабланка осъществиха за 1:1, само че попадението им бе анулирано поради засада, която основният арбитър изрично отхвърли да преразгледа със системата за видеоповторения. Това докара до голям скандал на терена и коренно деяние от страна на гостите да изоставен. Евентуален гол щеше да изравни общия резултат, защото и първият мач в Мароко бе приключил 1:1.

Датата, на която ще се преиграе мачът, ще бъде оповестена в допълнение, само че сигурно ще бъде след 19 юли, когато приключва шампионатът за Купата на Африканските народи.