Люксембург шокира Ирландия с 1:0 като гост в мач от

...

Люксембург шокира Ирландия

Люксембург шокира Ирландия с 1:0 като посетител в мач от квалификациите за Мондиал 2022. Двубоят бе от група " А ".

Единственият гол в срещата вкара нападателят на Динамо (Киев) Жерсон Родригес в 85-ата минута.

С триумфа Люксембург събра 3 точки, до момента в който Ирландия е финален след две следващи провали.

Малта също сервира изненада довечера. Тимът стигна до 2:2 при гостуването си на Словакия. Двубоят бе от група " Е " на международните квалификации.

Малтийците поведоха с 2:0 след първата част. Точни бяха Гамбин в 16-ата минута и Сатариано в 20-ата минута. Словаците съумяха да изравнят с два бързи гола след почивката. В 49-ата минута се разписа Давид Стрелец, а четири минути по-късно Мартин Шкриняр бе прецизен за 2:2.

До края на мача нови голове обаче не паднаха. Точката бе първа за Малта в квалификациите, до момента в който Словакия към този момент има 2.