Лудогорец запази първото място във временното класиране на Елитната юношеска

...

Лудогорец запази първото място

Лудогорец резервира първото място във краткотрайното класиране на Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Юри Васев се постановиха с 4:0 против Септември (София) в Разград и събраха 34 точки. Талантите на " орлите " и ще зимуват с точка пред преследвачите ЦСКА и Черно море, които имат по 33 точки.

В воин за Лудогорец против Септември се трансформира централният нападател Димитър Митков, който осъществя хеттрик.

Разградчани започнаха доста интензивно и още в 4-ата минута Хюсеин Хюсеинов бе покрай първия гол, само че пропусна. Резултатът бе открит в 25-ата минута, когато прецизен бе Митков. Пет минути по-късно Хюсеинов успа да прати топката за повторно в мрежата на гостите. До края на първото полувреме положителни обстановки за гол пропуснаха Митков и Николай Томов.

Вероятно поради положителната си преднина възпитаниците на Васев започнаха втората част прекомерно умерено и можеше да бъдат осъдени. Между 46-ата и 60-ата Денис Симеонов и Кирил Николов от Септември излязоха в чисти обстановки за гол, само че спортният късмет и вратарят Дамянов не разрешиха резултатът да бъде понижен. След това " орлите " още веднъж се активизираха и постановиха своето предимство на терена.

В 73-ата минута Митков заби втория си гол в срещата, с цел да направи резултата типичен. Седем минути по-късно още веднъж той, с глава, оформи своя хеттрик и крайното 4:0. Разградчани можеха да стигнат и до пето попадение, само че тежък шут на влезлия като промяна Илкер Будинов раздруса горната греда.

Съставът на Лудогорец: Дамян Дамянов, Николай Томов, Георги Вълчев, Станислав Вълчев, Димитър Илиев, Кристиян Кънчев, Иван Йорданов, Стефан Методиев, Хюсеин Хюсеинов, Георги Стоянов, Димитър Митков (Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Владислав Найденов, Петър Караангелов).