Лудогорец си подсигурява европейски мачове през пролетта след домакинската победа

...

Лудогорец победи ХИК, гарантира европейски мачове и напролет

Лудогорец си подсигурява европейски мачове напролет след домакинската победа с 2:0 срещу финландския шамиоп ХИК. Головете паднаха в двете полувремена.

В 39-та минута Дани Групер откри с остър удар. В средата на второто полувреме името си измежду голмайсторите записа Джонатан. Така Лудогорец си резервира европейски мачове напролет - минимум в плейофите след груповата фаза на Лигата на конференциите.

Със загубата ХИК отпадна от сметките. Със извоюваните 7 точки разградчани заемат в този момент второто място, като след тях с три точки изостава Рома на Жозе Моуриньо. Ако пък финишират първи или втори в групата, " зелените " ще продължат в елиминациите в Лига Европа. В идващия мач Лудогорец приема водача в групата Бетис

Източник: cross.bg