Лудогорец преживя истински кошмар в Загреб и се прости с ...

Лудогорец преживя истински кошмар в Загреб и се прости с

Динамо разби Лудогорец с 4:2 и уби надеждите на разградчани за ШЛ

Лудогорец претърпя същински призрачен сън в Загреб и се елементарни с фантазията си да пробие в групите на Шампионската лига през този сезон. Хърватският гранд Динамо разруши с 4:2 разградски орли в реванша от третия квалификационен кръг и ще играе плейоф за влизане в заветната групова фаза на най-комерсиалния шампионат в Европа. Родният шампион приключи дуела с 8 души, откакто червени картони Доминик Янков, Рик Джонатан и Жан Карничник и може да има съществени искания към съдията Беноа Бастиен.

Така Лудогорец отпадна от конкуренцията след общ резултат 3:6. Хората на Анте Шимунджа сигурно ще вземат участие в групите на Лигата на конференците, само че ще имат късмет да играят в тези на Лига Европа. В решителния плейоф разградчани ще се изправят против Жалгирис, който също се елементарни с Шампионската лига, откакто Бодьо/Глимт в профил литовците с общ резултат 6:1. Динамо Загреб пък ще се изправи точно против норвежкия шампион.

Срещата на стадион „ Максимир “ стартира пагубно за родния хегемон, откакто до 17-ата минута домакините водеха с 1:0 след гол на Йосип Дърмич, а Доминик Янков получи червен картон. Последваха два гола на Мислав Оршич, първият от които от дузпа и резултатът набъбна до кошмарното 3:0. Кирил Десподов върна минималните шансове на „ орлите “ за краен триумф с два гола. Звездата на Лудогорец понижи в добавеното време на първото полувреме, а малко след почивката от дузпа докара нещата до 3:2. Петкович от дузпа фикскира крайното 4:2 от втора дузпа за домакините, при отсъждането на която Лудогорец остана с 8 души на терена.

След първичното чудесно начало за домакините, хората на Анте Шимунджа заиграха по-добре въпреки и с 10 души на терена, само че нямаха сили да създадат знамение в столицата на Хърватия. От трибуните се чуха освирквания по адрес на домакините, които заиграха доста едва и рядко създаваха голови благоприятни условия пред вратата на Слуга. След това гостите останаха с 9 футболисти на терена и интригата напълно завърши.

Източник: dnes.bg