Лудогорец отново победи Шахтьор Солигорск с минималното 1:0. С втория

...

Гол на Десподов изхвърли Шахтьор и изпрати Лудогорец в следващия кръг на ШЛ

Лудогорец още веднъж победи Шахтьор Солигорск с минималното 1:0. С втория си триумф над беларуския отбор " орлите " се класираха за втория прелиминарен кръг в Шампионската лига. Единственото попадение в срещата, която се игра в Сърбия, бе дело на българския национал Кирил Десподов, който бе прецизен в 71-ата минута. В началните минути Лудогорец бе по-активният тим, само че без да успее да заплаши вратата на Гутор. В 20-ата минута след центриране в наказателното поле на разградчани от свободен удар Антон Недялков се намеси добре и почисти топката. Осем минути по-късно Шахтьор бе покрай гола. Нападателят на беларуския отбор Дембо Дарбо напредна по фланга и съумя да стреля, откакто Игор Пластун не съумя да го спре, само че Кристиан Кахлина отрази с крайник. В 32-ата минута Десподов центрира в наказателното поле, само че Гутор без проблем улови. Втората част стартира с напън на беларуския отбор. В първите секунди на полувремето Ахмеди проби отляво в наказателното поле на " орлите " и опита паралелен пас за Дарбо, само че за благополучие на българския първенец капитанът Недялков почисти.  Първата смяна за Дамбраускас пристигна в 60-ата минута, когато Вандерсон отстъпи мястото си на Алекс Сантана. В 65-ата минуа Кендиш мазета топката в корнер след пас на Десподов към близката греда. Три минути по-късно Джордже Иванович стреля от отдалеченост, само че над вратата на Кахлина. В 71-ата минута Лудогорец откри резултата. След контраофанзива Каули подаде на Десподов, който бе оставен самичък против вратаря и прати топката във вратата на Гутор. Голът на Кирил Десподов и продължаването напред с общ резултат 2:0 уреди конфликт на разменено посещение със словенския Мура в идната фаза на пресявките.
Източник: dnesplus.bg