Лудогорец изпусна втория шанс, който имаше да се класира за

...

Лудогорец изпусна питомното и ще гони дивото

Лудогорец изпусна втория късмет, който имаше да се класира за 1/16-финалите на Лига Европа. Разградчани изгубиха с 1:2 семейството си на Истанбул Башакшехир от група „ С “ на „ Лудогорец Арена “. По този метод Лудогорец претърпя първа загуба в Разград от две години насам в европейските клубни шампионати. Това бе първа победа в историята на Истанбул като посетител в европейските клубни шампионати.

Истанбул Башакшехир навлезе по-добре в мача и можеше да поведе в резултата още в 12-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Лудогорец, Козмин Моци изпусна Мевлют Ердинч, който стреля от близко с глава, само че Ренан дос Сантос показва превъзходен инстикт и избави.

Лудогорец вкара гол в 19-та минута, само че попадението не бе зачетено поради засада. Вандерсон центрира от фаул в наказателното поле на Истанбул, където Козмин Моци засече топката и я изпрати във вратата на Гюнок, само че бе маркирана засада на румънския бранител.

Гостите поведоха в резултата в 22-та минута Керим Фрай пусна доста добър пас към Един Вишчъ, който с доста обмислен удар вкара топката във вратата на Ренан.

Башакшехир удвои своята преднина в 27-та минута, когато след доста груба неточност в отбраната на Лудогорец. Керим Фрай навлезе в наказателното поле, след което си отвори пространство и стреля, топката рикошира в Пластун, излъга Ренан и влетя във вратата му.

Лудогорец можеше да върне едно попадение в 37-та минута, когато Анисе подаде към Сисиньо, който стреля прострелно, само че Кайсара съумя да почисти. Тя попадна в Марселиньо, който стреля от въздуха от границата на наказателното поле, само че настрана от левия дирек на вратата на Гюнок.

Лудогорец изпусна нова опция в 43-та минута, когато Анисе насочи прекрасен отдалечен удар, само че Гюнок внимаваше и съумя да избави.

Лудогорец – Истанбул Башакшехир 1:2

0:1 Един Вишчъ 20'

0:2 Керим Фрай 27'

1:2 Марселиньо 65'

Лудогорец : 33. Ренан дос Сантос – 4. Сисиньо, 32. Игор Пластун, 30. Козмин Моци, 6. Натанаел – 12. Абел Анисе, 44. Яцек Горалски – 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 93. Върджил Мисиджан

Истанбул Башакшехир : 34. Мерт Гюнок – 80. Жуниор Кайсара, 4. Жозеф Атама, 6. Александру Епуреану, 39. Алпарслан Ерден – 88. Гьокхан Инлер, 17. Ирфан Кахвечъ – 7. Един Вишчъ, 18. Стефано Наполеони, 29. Керим Фрай – 19. Мевлют Ердинч