Лудогорец 2 : 1 Левски 90′ Кордоба изпълни ужасяващо дузпата.

Лудогорец - Левски, 2:1, Кордоба пропусна дузпа

Левски
 90′
Кордоба извърши ужасяващо дузпата. Топката прелетя високо над вратата!
86′
След удар на Цунами топката рикошира в крайници, а изгледа и по-късно в ръката на Вердон. След дълго разглеждане, Давидов бе привикан да реши самичък обстановката - ДУЗПА за " сините "!
79′
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Пълен поврат! Сонко почисти топката, Текпетей получи отляво на фланга, навлезе във вътрешността, стреля мощно, Андреев не съумя да се намеси добре, макар че докосна топката и получи гол в мрежата си. 2:1!
74′
Миланов бе сменен от Ивелин Попов
73′
Георги Миланов бе сменен от Илиян Стефанов
69′
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Якуб Пьотровски центрира остро отляво, паралелно на голлинията и Тиаго от два, три метра засече, с цел да изравни резултата - 1:1. ВАР удостовери гола!
69′
Джонатан бе сменен от Десподов.
65′
Матиас Тисера отстъпи мястото си на Игор Тиаго
64′
Нонато отстъпи мястото си на Доминик Янков
63′
Гонсалвеш бе сменен от Педро Нареси
60′
ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Цунами центрира остро отляво, Уелтън изпревари бранителите на първенците, топката се удари в тялото му и влезе в мрежата. Домакините имат искания, че бразилецът е играл с ръка. ВАР удостовери попадението!
59′
" Орлите " пробват да владеят самодейността, само че досега не основават чисти голови положения.
51′
Уелтън нахлу отляво и пусна отляво, само че Роналдо от близка отдалеченост не съумя да доближи до топката.
45′

45′
НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
45′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
43′
Любопитна обстановка - Ивелин Попов, който е запаса досега в мача, имаше съществени искания за позицията на топката при осъществяване на корнер от страна на Текпетей. Затова играта бе забавена с 1-2 минути.
41′
Кордоба получи жълт картон.
39′
Първа интервенция на Пламен Андреев в мача! След постепенна офанзива на Лудогорец и неточност на Краев, топката доближи до Текпетей, който от отдалеченост опита мощен удар, само че младият капитан на " сините " мазета уверено!
 Снимка 598020
Източник:
34′
Уелтън проби отляво, излъга отбраната на първенците и пусна към Роналдо, на метри пред вратата, само че Слуга пресече топката и мазета в корнер, след който не последва нищо.
29′
" Сините " владеят самодейността и основават повече благоприятни условия пред вратата на противника. До момента обаче попадения няма...
 Снимка 598016
Източник:
24′
Якуб Пьотровски получи жълт картон за нарушаване против Филип Кръстев.
21′
Добра опция пред " сините "! Уелтън финтира отляво Сисиньо, който падна на земята и стреля по диагонала, само че стражът на " орлите " се намеси сполучливо.
12′
Ван дер Каап получи жълт картон след нарушаване в центъра на терена.
11′
Миланов с нов удар към вратата откакто засече паралелно на голлинията центриране, само че и този път, нямаше триумф пред Слуга.
 Снимка 598012
Източник:
6′
След доста борба в първите минути, първи прецизен удар в мача. Георги Миланов опита слаб изстрел от отдалеченост, само че Слуга нямаше проблеми да улови.
2′
Времето в Разград е много студено, което пречи много на титуляри и запаси...
 Снимка 598010
Източник:
1′ 1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 12 Симон Слуга 1 Пламен Андреев 3 Антон Недялков 5 Келиан ван дер Каап 4 Сисиньо 6 Цунами 6 Якуб Пиотровски 7 Георги Миланов 8 Клод Гонсалвеш 8 Андриан Краев 10 Матиас Тиссера 17 Уелтън 20 Густаво Нонато 18 Роналдо 24 Оливие Вердон 23 Сонко Сундберг 32 Игор Пластун 30 Филип Кръстев 37 Бернард Текпетей 33 Хосе Кордоба 73 Рик Джонатан 88 Марин Петков Треньор Анте Шимунджа Станимир Стоилов Резерви 1 Серджио Падт 99 Иван Андонов 5 Георги Терзиев 4 Нейтън Олдър 9 Игор Тиаго 10 Ивелин Попов 11 Кирил Десподов 12 Абдулахи Шеху 16 Фон Витри 14 Илиян Стефанов 30 Педро Нареси 22 Патрик-Габриел Галчев 64 Доминик Янков 27 Асен Митков
Последният двубой за футболната 2022 година в страната ни е сред тимовете на Лудогорец и Левски. Срещата от 1/8-финалите за Купата на България е през днешния ден от 13:30 часа на " Хювефарма Арена ".

Преди три дни двата отбора се изправиха един против различен още веднъж в Разград, когато изиграха забавен дуел от efbet Лига, който обаче приключи без попадения. През първата част дузпа на Лудогорец бе анулирана, а в средата на второто полувреме Левски също бе пострадал от решението на VAR. Гол на Георги Миланов бе анулиран заради нарушаване в офанзива.
 Лудогорец бие шута на Шимунджа при загуба от Левски за Купата

Столът на словенеца се клати съществено

" Сините " ще се стремят да продължат отбраната на Купата на България, която завоюваха във край против ЦСКА. Левски съкруши Вихрен с 4:1 като посетител на старта на присъединяване си в шампионата, само че в този момент им следва много по-труден тест.

Очаква се Станимир Стоилов да заложи на съвсем същия състав, който изигра мощен мач преди дни в Разград. Тогава отвън 11-те остана бразилският краен защитник Цунами. Той бе съхранен, тъй като висеше с картони. Сега обаче се чака да започва. До последно под въпрос ще е Жереми Петрис. Ако французинът не е подготвен, то като титуляр ще излезе Абдулахи Шеху.
 Титуляр на Левски пропуща и втория мач против Лудогорец

Жереми Петрис няма да вземе присъединяване в срещата за Купата на България

Анте Шимунджа също ще направи няколко ротации. Словенският експерт по всяка възможност ще заложи в офанзива на Матиас Тисера, Бърнард Текпетей и Кирил Десподов. Първите двама се появиха след почивката в отсрочения мач от шестия кръг на efbet Лига. Не се чакат обаче други съществени промени в стартовия състав.