Лотарията на дузпите отреди второ място за младите надежди на

...

Лотарията на дузпите отреди второ място за Лудогорец на VIVACOM CUP 2023

Лотарията на дузпите отреди второ място за младите очаквания на Лудогорец на интернационалния шампионат VIVACOM CUP 2023. Финалният мач сред " орлите " и Цървена звезда приключи 1:1 в постоянното време. При наказателните удари гостите означиха четири от четири, а разградчани пропуснаха два пъти за крайното 4:5.

Двата тима изиграха най-стойностния дуел в шампионата. В 6-та минута игралият доста мощно вратар Алекс Панайотов извади подла топка, която летеше под напречната греда. В 17-та минута Лудогорец откри резултата посредством Ястиян Георгиев. В 25-та минута състезател в зелено си означи автогол и Цървена звезда изравни. Четири минути по-късно Николай Попов бе изведен очи в очи със стража на сърбите, само че той избави.

След почивката Джем Андонов нахлу отдясно в 40-та минута и стреля, само че топката бе избита от вратаря. При добавката на Андонов пък защитник мазета от голлинията.  В 44-та минута Алекс Панайотов се намеси добре след удар от границата на наказателното поле, а в 64-та минута избави и дузпа, свирена за игра с ръка. В последната 70-та минута на постоянното време Николай Попов проби добре и остана самичък против вратаря, само че ударът му бе блокиран.