ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Конър Макдейвид отбеляза гол и асистенция,

...

Макдейвид блести в мач 600 с гол и асистенция, Ойлърс победи Кингс с 3-2 при дузпи

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Конър Макдейвид означи гол и асистенция, Дерек Райън вкара в четвъртия рунд на дузпи и Едмънтън Ойлърс победиха Лос Анджелис Кингс с 3-2 в събота вечерта.

Леон Драйзайтъл също вкара, Стюарт Скинър направи 26 спасявания и Ойлърс завоюваха четвъртата си поредна победа.

Ейдриън Кемпе означи гол и асистенция, Кевин Фиала означи, а Кам Талбот направи 24 спасявания, до момента в който Кралете изгубиха втория си следващ мач.

Върховата скорост на Кемпе е включена в головете на двамата крале през първия интервал. Неговото стремително нахлуване в офанзивната зона окупира двама бранители и остави Фиала самичък за еднократен удар, с цел да открие резултата при 5:16 оставащи.

След това Кемп се нахвърли при отделяне, преди да нанесе китката си настрана от десния дирек и в десния кръг за преимущество от 2-0 при оставащо 1:11. Това беше неговият 10-ти многоточков мач, давайки на Кемпе три гола и три асистенции по време на серия от четири точки.