Локомотив (София) даде сериозна заявка за атака на елита в

...

Локо със зрелищен обрат срещу Поморие

Локомотив (София) даде сериозна поръчка за офанзива на елита в българския футбол, откакто " железничарите " завоюваха с 3:2 гостуването си на Поморие. Срещата се игра в Бургас и предложи много зрелищни моменти, защото столичани губеха с 2:1 десетина минути преди края на мача.

Домакините, водени от новия треньор Веселин Бранимиров, поведоха в резултата още в 6-ата минута след тъкмо изпълнена дузпа от Любо Божинов. Локомотив отговори с изравнително попадение на Мартин Станкев в 27-ата минута. В края на полувремето обаче нов удар на Божинов и слаба интервенция на вратаря на гостите направи резултата 2:1 за Поморие.

Кулминацията пристигна в последния четвърт час на срещата. В 75-ата минута Виячки с глава изравни, а десетина минути по-късно обратът настана с гол на Иво Иванов.

С успеха Локомотив (София) събра 22 точки, с една по-малко от краткотрайния водач във Втора лига - Ботев (Враца).