Локомотив (Пловдив) спечели детския футболен турнир за Купата на Кока-Кола,

...

Звезди на Локо Пд връчиха титла на малките смърфове

Локомотив (Пловдив) завоюва детския футболен шампионат за Купата на Кока-Кола, който се организира в зала „ Оптимум “ в Пловдив във формат Футбол 5. Надпреварата бе проведена от Асоциацията на българските футболисти и в нея участваха деца, родени след 1 януари 2011 година.

Във финала дребните „ смърфове “ разгромиха Тракия с 6:1. В разногласието за третото място Спартак (Пловдив) реализира още по-убедителна победа над съгражданите си от Марица - 7:0. Петото място в крайното класиране зае отборът на Пълдин след триумф с 4:0 над ФК Чавдар. Най-драматичен бе дуелът за 7-ото място в конкуренцията. То бе заето от Ботев 2002 след победа над Велд с 6:5 след осъществявания на дузпи (1:1 в постоянното време).

Всички тимове получиха футболна екипировка, топки и самостоятелни награди, обезпечени от генералния спонсор Кока-Кола. В награждаването участваха капитанът на Локомотив Пловдив Димитър Илиев, неговият съотборник Бирсент Карагарен, капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов, както и легедните на пловдивския футбол Петър Зехтински и Владимир Фатов.