Локомотив Пловдив и Ботев Враца направиха 0:0 в последния неделен

...

Локомотив Пловдив откри „Бесика“ с нулево равенство срещу Ботев Враца

Локомотив Пловдив и Ботев Враца направиха 0:0 в последния неделен мач от родното състезание. На стадион „ Лаута “ „ смърфовете “ не съумяха да открият новата „ Бесика “ с победа, като през първата част на мача бе анулиран гол на Димитър Илиев.

И пловдивчани, и врачани имаха своите шансове в мача, като усещане направиха многото изстрели от междинна и далечна отдалеченост, които направиха двата отбора.

С точката Локо остава на четвърто място с 34 пункта. Тимът от Северозапада остава 12-и с актив от 16 точки.

В 11-ата минута пристигна първата забавна обстановка. При едно центриране от левия фланг топката се озова у Витанов на точката на дузпата. Халфът стреля с по-слабия си десен крайник, само че безпределно неопределено.

„ Черно-белите “ направиха страхотна композиция към наказателното на врачани, при която Витанов спря топката за Зебли, който стреля. Костов парира удара му, а при добавката Митко Илиев добута топката в мрежата. Попадението обаче бе анулирано поради засада на капитана.

Дълга топка към Переа бе пресечена в последния момент от Хоркаш на към 26-27 метра от вратата му. Малко по-късно Ерик Сорга си освободи място за шут в наказателното поле, а там последваха още два удара на Александров и Витанов, при които " черно-белите " имаха искания за дузпа. Стефан Гаврилов пък центрира рисково от свободен удар, а Меси Биатумусока засече с глава, само че не можа да натисне топката към вратата.

В 35-ата минута Переа се измъкна от отбраната на Локо, стигна до пеналта, там залъга защитник и опита изстрел, само че бе блокиран. Секунди по-късно бе вдигнат и флагът на страничния арбитър.

Още един късмет за врачани съвсем незабавно - Маринов избяга леко настрана от вратата и стреля в близкия ъгъл, само че Хоркаш мазета в корнер. Три минути преди края на частта Хоркаш улови без проблем удар на Гаврилов по земя.

Удар на Маринов от границата на пеналта едвам не влезе във вратата на Хоркаш след подъл рикошет, хърватинът обаче сподели свръхестествен инстикт в 58-ата минута.

Локомотив се съвзе и Димитър Илиев опита удар в горния десен ъгъл от 25 метра, само че над напречната греда. Ивайло Димитров също опита изстрел от 20-ина метра, само че в навън.

Във втората добавена минута топката бе избита току пред крайници на Илиев, който се канеше да нанесе завършващ изстрел. Малко преди този момент пък Джовани опита следващия си шут от далечна отдалеченост.

16:45 ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – БОТЕВ ВРАЦА 0:0

Локомотив Пловдив :  23 Динко Хоркаш, 99 Джовани Трупе, 50 Йосип Томашевич, 20 Милош Петрович, 13 Матеус Силва,15 Пиер Зебли, 34 Петър Витанов, 7 Бабакар Дион, 19 Денислав Александров, 14 Димитър Илиев, 9 Ерик Сорга

Старши треньор: Александър Томаш

Ботев Враца : 76 Красимир Костов, 4 Луиз Соарес, 6 Антонио Георгиев, 8 Диего Фераресо, 15 Мирослав Маринов, 19 Браян Варгас, 20 Меси Биатумусока, 23 Браян Мендоса, 24 Стефан Гаврилов, 28 Клери Сербер, 37 Том Зарандона

Старши треньор: Даниел Моралес