Ливърпул удари Бенфика с 3:1 в първи 1/4-финален мач в

...

Ливърпул е с единия крак на 1/2-финалите в ШЛ след категорична победа в Португалия

Ливърпул удари Бенфика с 3:1 в първи 1/4-финален мач в Шампионската лига, който се игра на стадион " Луш " в Лисабон.

Играчите на Юрген Клоп взеха удобен задатък преди реванша на " Анфилд " на 13 април и към този момент гледат решително към полуфиналите. Победата обаче не пристигна по никакъв начин елементарно и гостите трябваше да треперят до края, откакто сами си усложниха мача.
 Манчестър Сити победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 в Шампионска лига
Фоудън и Де Бройне отключиха отбраната на Атлетико (Мадрид), Ман Сити с най-малък задатък преди реванша

Реваншът в Мадрид е след две седмици

До почивката Ливърпул взе задатък от 2:0 след голове на Ибрахима Конате и Садио Мане. След почивката Конате се трансформира от воин в виновник, откакто негов жесток гаф разреши звездата на Бенфика Дарвин Нунес за означи за 1:2.

До края домакините натискаха, само че Ливърпул се възползва от неточност в защитата и Луис Диас реши всичко, вкарвайки за 1:3 в 88-а минута.

Бенфика - Ливърпул 1:3

0:1 Ибрахима Конате 17`

0:2 Садио Мане 34`

1:2 Дарвин Нунес 49`

1:3 Луис Диас 88`