Ливърпул смачка гостуващия Спартак (Москва) със 7:0 и се класира

...

Ливърпул се подигра със Спартак и заедно със Севиля е на 1/8-финалите

Ливърпул смачка гостуващия Спартак (Москва) със 7:0 и се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига като победител от група " Е ". Българският национал Ивелин Попов изгледа от аварийна пейка кошмарната загуба на съветския първенец, който се нудаеше от заължителна победа, с цел да продължи в идната фаза.

Разликата в класите обаче си пролича още в първите минути, като Филипе Коутиньо (4-дузпа, 15) предреши рано нещата с две попадения, като дузпата бе отсъдена за нарушаване на Джикия против Салах. Асистиралият му за второто Роберто Фирмино (18) пък направи разликата класическа след пас на Мане. Малко след почивката Садио Мане (47) вкара хубав четвърти гол във вратата на гостите, а Филипе Коутиньо (50) оформи своя хеттрик за 5:0. Асистенциите за тези две попадения бяха дело на Джеймс Милнър. Садио Мане (76) осъществя още един гол след пас на Даниел Стъридж, а малко преди края голмайсторът на отбора този сезон Мохамед Салах (86) довърши съветския гранд след нов голов пас на Милнър.

В другата срещата от последния шести кръг в групата Марибор и Севиля приключиха 1:1. Бразилецът Маркос Таварес (10) изненадващо вкара ранен гол за домакините с глава след центриране на Милец. След почивката четвърт час преди края различен бразилец Гансо (75) изравни след подаване на Кореа и донесе успокоение на испанския отбор, който даже при загуба щеше да се класира за идната фаза.

След тези резултати Ливърпул приключи първи с 12 точки, следван от Севиля с 9, Спартак (Москва) с 6 и Марибор с 3. Руският отбор ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа.

Жребият за 1/8-финалите е в централата на УЕФА в Нион на 11 декември (понеделник) от 13:00 часа българско време.