...

Ливърпул бие в контрола, продаде капитана си

Ливърпул одобри оферта от 12 милиона лири от саудитския Ал Етифак за капитана си Джордан Хендерсън.

33-годишният Хендерсън има устно съглашение с арабския клуб, който ще му заплаща по 700 000 лири на седмица.

Заради идния трансфер британският национал не игра в контролата с немския Карлсруе довечера, която мърсисайдци завоюваха с 4:2.

Хендерсън има изиграни 491 мача за Ливърпул, откогато подписа с клуба през 2011 година. С капитанската лента той изведе " алените " до трофеите в Шампионската лига и Висшата лига.

В Ал Етифак той ще работи с някогашния си сътрудник в полузащитата на Ливърпул Стивън Джерард. Джерард неотдавна бе назначен за треньор на клуба.

Междувременно в контролата, която се игра в Карлсруе, гостите от Англия трябваше да разчитат на два гола в добавеното време на португалеца Диого Жота, с цел да стигнат до триумфа.

Дарвин Нунес изведе отбора на Юрген Клоп напред в резултата още в третата минута, само че с попадения на Ларс Щиндъл и Себастиан Юнг втородивизионният немски отбор направи цялостен поврат.

Точен за 2:2 в 69-ата минута бе Коди Гакпо, който се разписа след подаване на Жота.

Мачът ще се запомни най-много с дебюта на новите попълнения на Ливърпул Доминик Собослай и Алексис Мак Алистър.
Източник: novsport.com