“Листите на БСП са много по-различни този път. Близо 40%

...
“Листите на БСП са много по-различни този път. Близо 40%
Коментари Харесай

Вяра Емилова: Благодарение на БСП бяха отделени 22 млрд. лв. за социални придобивки на хората


“Листите на Българска социалистическа партия са доста по-различни този път. Близо 40% от листите са младежи. Около 35% са дами, досега имахме доста по-ниска граница на дамите в листите. Също по този начин със самочувствие можем да кажем, че има доста нови лица, които за първи път ще вземат участие в парламентарни избори. Те са експерти, успяли в разнообразни сфери. Аз имам вяра, че това в действителност ще способства за по-добрия резултат на Българска социалистическа партия. ” Това съобщи секретарят на Изпълнителното Бюро на Българска социалистическа партия Вяра Емилова в предаването “Актуално от деня ” по БСТВ.
Тя уточни също, че междинната възраст на кандидат-депутатите на Българска социалистическа партия е 45 год. “Това е тази среда на работещите хора, към които ние с нашата политика сме насочени. Това са младежите на България, за които ние в изтеклите 7 месеца работихме интензивно с нашите ограничения и законодателните промени, с цел да могат те да останат да живеят в България ”, означи Емилова.
Тя бе безапелационна, че колкото и други политически партии да се пробват да си приписват обществените ограничения, за които левицата приказва от години, това няма по какъв начин да стане, тъй като всички български жители знаят, че Българска социалистическа партия е обществената партия на България.
“Тези ограничения към този момент са осъществени - безвъзмездни детски градини, повдигане на майчинството за втората година от 380 на 710 лева, фамилното подоходно облагане за първо дете до 600 лева, за второ дете до 1200 лева, увеличени детски надбавки, стипендии за обществено слаби фамилии ”, напомни Емилова.
Тя прикани хората да съдят партиите по това, което са свършили, а не по това, което дават обещание. “Ние имаме самочувствието да застанем пред гласоподавателите и да им кажем какво сме дали обещание и какво сме изпълнили ”, добави Вяра Емилова. 
Българска социалистическа партия упорства за 4 ограничения в енергетиката, които, по думите на социалистката, ще оказват помощ за решаването на енергийната рецесия в България:
1. Да се продължат диалозите с “Газпром ”.
2. Да се замрази цената на газа за битовите консуматори.
3. Компенсациите за бизнеса за цената на тока да се приложат и за цената на газа.
4. Борба със спекулата с цените.
“Ако Българска социалистическа партия не беше взела участие в ръководството, бюджетът няма да е толкоз обществен. 22 милиарда лева са отделени единствено за обществени придобивки на българските жители. Нито едно държавно управление досега не правила толкоз доста за тях ”, сподели още Вяра Емилова.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР