Лион разгроми с 3:0 Марсилия в дербито от 35-ия кръг

...

Лион съсипа Марсилия насред Велодром

Лион разгроми с 3:0 Марсилия в дербито от 35-ия кръг на Лига 1. " Хлапетата " не бяха впечатляващи, само че се възползваха от грешките на противника и вкараха три безответни гола през второто полувреме. Техни създатели станаха Кастело Лукеба (55`), Муса Дембеле (76`) и Карл Токо-Екамби (88`).

Наставникът на ОМ Хорхе Сампаоли даде отмора на част от титулярите, с цел да са свежи за реванша от полуфиналите в Лигата на конференциите против Фейенорд. През първата част Марсилия имаше няколко благоприятни условия да поведе, само че след почивката домакините се умориха и позволиха тежко проваляне, което ги остави единствено на 3 точки пред Рен и Монако в разногласието за второто място.

Аркадиуш Милик беше най-близо до гола за Марсилия, само че не съумя да засече топката пред опразнената врата. Гостите излязоха напред в 55-ата минута, когато