Григор Димитров продължава с победния си ход на тревните кортове

...
Григор Димитров продължава с победния си ход на тревните кортове
Коментари Харесай

Гришо лети към Уимбълдън: пречупи съперник от Йордания и е на четвъртфинал в Майорка!

Григор Димитров продължава с победния си ход на тревните кортове в Майорка. Най-добрият български тенисист се класира за четвъртфиналите на шампионата от сериите ATP 250 в испанския курорт, откакто надви над Абдула Шелбайх от Йордания с 6:2, 6:4.

Срещата продължи час и 36 минути, а българинът сподели постоянна игра в основните моменти и справедливо откри място измежду най-хубавите осем в конкуренцията.

Трудно начало, само че безапелационен край

 

Димитров трябваше да отразява четири точки за пробив още в третия гейм на първия сет, само че съумя да се измъкне от сложната обстановка. Малко по-късно той нанесе първия си удар в мача, откакто проби подаването на Шелбайх и поведе с 3:1.

Българинът продължи да диктува събитията на корта и осъществя още един пробив в края на сета, който завоюва безапелационно с 6:2.

Драма за малко във втория сет

 

Втората част бе доста по-оспорвана.

Гришо съумя да стигне до решителен пробив за 5:3 и изглеждаше покрай привършване на дуела, само че незабавно по-късно загуби личното си подаване.

Вместо да се стигне до поврат обаче, българинът реагира стремително. Той върна пробива още в идващия гейм и затвори мача при 6:4. Така Димитров продължава без изгубен сет присъединяване си в шампионата на Балеарските острови.

Испанско затруднение чака Гришо

 

На четвъртфиналите българинът ще се изправи против представителя на домакините Алехандро Давидович Фокина. Испанецът доближи до тази фаза след триумф над австралиеца Адам Уолтън с 6:4, 7:5.

Статистиката обаче не е изключително удобна за Димитров. Двамата са се срещали два пъти до момента, а победител и в двата случая е бил Давидович Фокина. Мачовете са от шампионатите в Рим през 2021 година и Монте Карло през 2022 година

Това ще бъде добра опция за българина да вземе реванш и да продължи към полуфиналите.

Последна спирка преди Уимбълдън

 

Още във вторник Димитров стартира присъединяване си в Майорка с безапелационна победа над австралийския квалификант Марк Полмънс с 6:1, 7:6(3). Турнирът в Испания е последната инспекция за първата ракета на България преди началото на Уимбълдън.

Третият за сезона шампионат от Големия шлем започва на 29 юни в Лондон, а представянето на Гришо в Майорка дава съществени учредения за оптимизъм преди най-престижната конкуренция на тревна настилка.

 

Източник: ATP

 

Още вести четете в: Спорт За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР