Лил подхрани амбициите си за титлата във Франция със страхотна

...

Неостаряващият Йълмаз вдъхнови "Лил" за подвиг срещу "Лион"

" Лил " подхрани упоритостите си за купата във Франция със страхотна победа като посетител на един от директните съперници - " Олимпик " Лион! " Мастифите " реализираха поврат от 0:2 до крайното 3:2, а в основата му бе турският национал Бурак Йълмаз. 35-годишният нападател означи две попадения и асистира за едно, с което донесе на " Лил " скъпия триумф.

След него отборът на Кристоф Галтие се върна на върха с актив от 73 точки, пред настоящия първенец " Пари Сен Жермен " със 72, " Монако " със 71 и " Лион " с 67.

Снимка: Getty Images

На " Парк Олимпик " домакините поведоха в 20' посредством Ислам Слимани, а четвърт час по-късно Жозе Фонте си означи автогол. Точно преди почивката обаче Бурак Йълмаз понижи на 1:2. В 60' ветеранът асистира на Джонатан Дейвид за 2:2, a по-късно вкара победния гол пет минути преди края след подаване на своя съотечественик Юсуф Язъджъ.

В идващия кръг " Лил " приема деветия " Ница ", до момента в който " Олимпик " Лион гостува на " Монако " в завладяващ дуел, който ще можете да гледате директно по RING нa 2 май /неделя/ от 22:00 ч.

Източник: btvnovinite.bg