Левски загуби от Сараево с 0:1 в последната си контрола

...

"Левски" завърши лагера в Хърватия със загуба

" Левски " загуби от " Сараево " с 0:1 в последната си контрола от зимната подготовка в Хърватия. Единственото попадение в мача бе маркирано от Харис Ханджич в 56-ата минута.

Така равносметката на " сините " от подготовката е две загуби и три следващи победи. " Левски " отстъпи с 1:2 на словенския " Домжале ", след което се наложи с 1:0 над полския " Подбескидзе ", победи с 2:1 словенския " Копер " и с 1:0 " Олимпия " Любляна.

До средата на полувремето и " Левски ", и " Сараево " разчитаха на здрави единоборства, а в 21-ата минута пристигна първата по-сериозна заплаха пред вратата на босненския отбор. Здравко Димитров си освободи пространство за изстрел, който обаче бе блокиран от защитник. Отбитата топка стигна до Мартин Райнов, който също стреля, само че без резултат.

Снимка: levski.bg

Осем минути по-късно Живко Атанасов имаше опция да осъществя, само че ударът му мина на сантиметри от задачата.

В 31-ата минута Илия Димитров бе потърсен с центриране в наказателното поле, само че нападателят на " сините " остана под топката. Десетина минути по-късно Марин Петков засече центриране отляво, само че вратарят Владан Ковачевич избави.
Снимка: Фейсбук
През втората част босненците стартираха по-агресивно и проведоха няколко рискови офанзиви. Така в 56-ата минута " Сараево " поведе с първия си прецизен удар от началото на срещата. Харис Ханджич бе изведен зад тила на отбраната в синьо и осъществя за 1:0.

В 60-ата минута Джуканович бе изведен на чиста голова позиция, само че Звонимир Микулич се намеси уверено. Малко по-късно в игра се появи и испанският бранител Начо Монсалве, който направи всекидневен дебют за " Левски ".
Източник: btvnovinite.bg